• Chór i zespół muzyczny / Zespół fletowy

• CHÓR „EGO ET TU” ORAZ ZESPÓŁ MUZYCZNY „BY ARTS”

•

Chór i zespół muzyczny składają się z uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Główny cel to rozśpiewanie dzieci
            i młodzieży, kształcenie ich głosu i słuchu, budzenie większej wrażliwości na artystyczne wykonanie pieśni
            oraz rozbudzenie zamiłowania do zbiorowego śpiewania. Zespół muzyczny akompaniuje chórowi oraz w czwartki

w godzinach 15.40 do 16.45 na próbach udoskonala swoje umiejętności gry na instrumentach i przygotowuje indywidualny repertuar dopasowany do jego aktualnych możliwości wykonawczych pod względem tematyki i stopnia trudności. Poszczególni członkowie chóru i zespołu występowali na wszystkich akademiach szkolnych. W roku szkolnym 2016/17 byli uczestnikami oraz współorganizatorami wielu imprez szkolnych i gminnych.
            Można tu wymienić:

• Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole,
            • Akademia i Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w szkole,
            • Koncert Pieśni Patriotycznej w Skansenie w Sidzinie,
            • Koncert Pieśni Patriotycznej w Kościele Parafialnym w Bystrej Podhalańskiej,
            • Udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej pt. „Ciebie Polsko w sercu noszę…” w Lubniu.
            • Koncert Świąteczny dla emerytów i pracowników ZNP w szkole,
            • Koncert w Gminie Bystra – Sidzina uświetniający uroczystość 50-ciolecia par małżeńskich.
            • Wieczór poezji śpiewanej pt. „Po tej drugiej stronie…” z okazji 150-lecia szkoły w Bystrej,
            • Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele Parafialnym w Bystrej Podhalańskiej.
            • „Koncert 3 - Majowy” w naszej szkole.
            • Zespół i chór oraz soliści uczestniczyli i był współorganizatorami Koncertu z okazji Dnia Mamy oraz „Spotkania z pieśnią Maryjną” w Kościele parafialnym w Bystrej.
            • Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017” w Zawoi, gdzie solistki Katarzyna Główka została wyróżniona a Natalia Skupień zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
            • Zespół „By Arts” wraz z chórzystką Katarzyną Główką na Powiatowym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej zajęli I miejsce.
            • Występ na „Święcie Bystrej”.

W obecnym roku szkolnym chór i zespół koncertował już z pieśniami patriotycznymi w Skansenie w Sidzinie, uświetniając rekonstrukcję historyczną wydarzeń z czasów II Wojny Światowej.

Przed nami wiele pracy, gdyż kalendarz jest bardzo napięty. Przygotowujemy koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz koncert papieski w Sidzinie.

Marek Kijanka