• Dzień Ziemi 2022

• Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Obchody Dnia Ziemi, rozpoczęły się w 1970 r. w Stanach Zjednoczonych mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

Planeta Ziemia jest naszym największym dobrem. Cały świat jest domem dla wszystkich ludzi, więc wszyscy powinniśmy dbać o to, żeby był piękny.

Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi.

Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc ją przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

Hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2022  brzmi ,, Zainwestuj w naszą planetę" Celem jest zwrócenie uwagi na konieczność  zmian w różnych obszarach działalności  oraz wspólna odpowiedzialność - firm, rządów i obywateli.

Z okazji tego święta uczniowie klas VIII - mych przygotowali następujące prezentacje:

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

• W dniu 7 kwietnia będziemy obchodzić - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA pod hasłem :"NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE"

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia skupiła globalną uwagę na problemie zanieczyszczonej planety, kryzysie klimatycznym i zdrowotnym, nasilających się chorobach, pandemii.

PAMIĘTAJMY!

Każdy z nas ma wpływ na to, jak dziś i w przyszłości

będzie wyglądała Ziemia.

Chcesz zmienić świat – zacznij od siebie!

Zacznij od prostych rzeczy:

- Oszczędzaj wodę

- Segreguj odpady

- Nie używaj plastikowych reklamówek

- Wymień żarówki na świetlówki energooszczędne

- Kupuj produkty ekologiczne, posiadające etykiety z „zielonym listkiem”

- Nie marnuj jedzenia.

Pamiętaj – tylko na zdrowej planecie mogą żyć zdrowi ludzie!

Obejrzyj poniższą prezentację, którą przygotowała uczennica klasy 8b Amelia Jazowska oraz pozostałe dwa filmy związane ze Światowym Dniem Zdrowia.

• PLAN WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI PARAFIALNYCH :

• -Poniedziałek i wtorek:

11.30 – Nauka dla przedszkola, uczniów szkoły podstawowej klasy od 0 do III

13.00 – Nauka dla uczniów szkoły podstawowej klasy od IV do VI

18.15 – Nauka dla uczniów szkoły podstawowej klasy VII i VIII oraz młodzieży.

- Środa (dzień wolny od zajęć dydaktycznych):

8.30 – 12.00 : SPOWIEDŹ z przerwą od 10.00 do 10.30.

9.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

12.00 – Msza św. dla uczniów klas od 0 do VI.

14.00 – 17.00 : SPOWIEDŹ z przerwą od 15.30 do 16.00.

18.15 – Msza św. z nauką dla uczniów klas VII i VIII oraz młodzieży.