• Rajd Górski "Babia Góra 2023"

• Rajd Górski "Babia Góra 2023" za nami

W dniu 21 września uczniowie ze szkół w Bystrej Podhalańskiej i Sidziny, w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej, zdobyli wspólnie szczyt Królowej Beskidów. Towarzyszyła nam piękna, jesienna, słoneczna pogoda, cudne widoki, dobre humory.... jednak na szczycie naszej Królowej Niepogód zaskoczył nas bardzo silny wiatr. Musieliśmy trzymać mocno czapki i siebie nawzajem

Rajd zakończyliśmy w miłej atmosferze przy kiełbaskach z ogniska, które czekały na nas w Skansenie J. Żaka za sprawą organizatorów oddziału PTTK Sucha Beskidzka.

• Akcja szczepienia lisów

• Uwaga! W dn. 23.09-3.10 z samolotów będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie.

Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych!

• Kiermasz zakończony sukcesem!

• Kiermasz zakończony sukcesem! Udało się nam zebrać 1289,12 zł 😍 Kolejny krok to zakupy - całość środków zostanie przeznaczona na zakup kredek, bloków, książek, maskotek oraz gier planszowych dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie! ❤️

Szczególne podziękowania dla klasy VII b, która bardzo rzetelnie i z zaangażowaniem przygotowała i przeprowadziła całą akcję 🥰

• Sukces w gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych

• 4:0 dla Bystrej Podhalańskiej w gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!

W dniu 15.09.2023r., po przerwie wakacyjnej i dwóch tygodniach rozbiegania w gorącej, wrześniowej pogodzie, rozegraliśmy pierwsze zawody gminne. Wszystkie 4 sztafety z Bystrej Podhalańskiej awansowały do zawodów powiatowych pokonując po wyrównanej walce zespoły z Sidziny. Brawa dla naszych lekkoatletów i trenerów!

• Zajęcia OYAMA KARATE

• Zapraszamy na zajęcia OYAMA KARATE organizowane w naszej szkole dla wszystkich dzieci od 5 roku życia. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek godz 16:00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy!

Kontakt do instruktora:

Kacper  Kasperek.

Jeżeli chcesz:

być szybkim,silnym i opanowanym

doskonalić się i osiągać sukcesy sportowe

brać udział w zawodach i obozach sportowych

spędzać aktywnie czas i dobrze się bawić

Dołącz już dziś!

• Ważny komunikat!

• W związku z budową hali sportowej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszych Uczniów, prosimy Rodziców o parkowanie przy Ośrodku Zdrowia.

(Nadal możliwy jest przejazd przed godziną 8:00)

• Fotograf

• W poniedziałek (18.09.) naszą szkołę odwiedzi p. fotograf.

Zdjęcia będą robione klasom 1, 4 i 8

• Rajd turystyczny na Jałowiec

• W dniu 8.09.2023r. uczniowie klas 7 udali się na rajd turystyczny na Jałowiec (1111m n.p.m.)

Była to wycieczka upamiętniająca ostatnią wyprawę górską Karola Wojtyły przed wyborem na Stolicę Piotrową 9 września 1978r.

Trasa: Zawoja Wełcza- przełęcz Kolendówki- Jałowiec- Hala Trzebuńska- przełęcz Klekociny. Podczas wędrówki w jesiennym słońcu, oprócz dobrego humoru towarzyszyły nam przepiękne widoki na pasmo Babiej Góry, Pilsko, grupę Romanki i Beskid Śląski.

Dziękujemy p.Strzelińskiej i p.Czarnocie za zorganizowanie wyprawy

• Podziękowania

• Rodzinny Dzień Dziecka 2023 odbył się jeszcze przed wakacjami, ale głos wdzięczności w naszych sercach nie milknie!

Dzięki wspaniałym ofiarodawcom nasze dzieci zyskały piękne, kolorowe szafki oraz ekrany multimedialne, które uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc (rzeczową i materialną) w organizacji wydarzenia wszystkim LUDZIOM WIELKIEGO SERCA , w gronie których znaleźli się:

1. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej

2. "Precel" S.C. Piekarnia - J. Kaczmarczyk J. Ciapała

3. Delikatesy Centrum

4. "Sużyw"

5. Bzomex

6.Zakład Fryzjerski - R. Deda

7.Meblolox - R. Lipka

8. IGLOMEN

9. IVILIN - E. Radoń

10. Auto-Usługi A. Skowyra 11. "Kabanos "

12. Sklep "Skrzat"

43. Maciej Kierszkowski

• Projekt "Już pływam"

• Projekt „Już pływam”

Kolejny raz z rzędu rusza w naszej gminie projekt „Już pływam” współfinansowany przez Województwo Małopolskie. Całkowita wartość projektu wynosi 55 840,00 zł, z czego 11 180,00 zł to pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego. Pozostały wkład finansowy w wysokości 44 660,00 zł zabezpiecza gmina oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

W okresie od 23.09.2023 r. do 02.12.2023 r. 90 dzieci ze szkół podstawowych z Sidziny i Bystrej Podhalańskiej będzie uczestniczyło w zajęciach nauki pływania na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej. W ramach programu dzieci zapewniony będą miały transport na basen, opiekę podczas przejazdu oraz pobytu na basenie. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy.

Zakładamy, że dzięki realizacji projektu, dzieci nabędą podstawowe umiejętności pływackie, a czas wolny będą spędzać aktywnie i z rozwaga. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom poprawi się kondycja i ogólna sprawność fizyczna dzieci, co jest szczególnie ważne po długim okresie nauczania zdalnego. Projekt jest szansą na zidentyfikowanie talentów sportowych, upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu. (B.C.)

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku (poniedziałek) zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

- godz.9.00 msza św.

Po mszy św. udamy się do szkoły, gdzie na hali sportowej odbędzie się akademia z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Po oficjalnej części spotykamy się z w klasach.

• Gratulacje

• Gratulujemy pani Józefie Starzak, która zdobyła pierwsze miejsce w powiecie suskim w Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Krakowskiej (Kategoria: NAUCZYCIEL KLAS 0-III) :)